Alb'swiss TV
Lajme

Rekord i zi: 17 të vdekur e 705 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

rekord-i-zi:-17-te-vdekur-e-705-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-shqiperi

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë Shqipërinë.

Përditësimi i situatësë së Koronavirusit sot në Shqipëri:

Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar këto shifra të infektimit me koronavirus:

Të infektuar të rinj 705 persona

Të vdekur 17 persona

Të shëruar 528 persona

Testime gjithsej 2.186 persona

Në përgjithësi, situate e koronavirusit dhe gjendja në spitale është si më poshtë:

Të infektuar gjithsej 39.719 persona

Të shëruar 19.912 persona

Të infektuar aktivë 18.968 perona

Humbje jete 839 persona

Gjendja në spitale është si më poshtë:

Të shtruar gjithsej në spitale 484 persona

Terapi intensive 38 persona

Në intubim 13 persona

Të ngjajshme

E papritur, Musliu e propozon për presidente Edita Tahirin

albswiss.com

E dhimbshme: Ky është 37-vjeçari shqiptar që vdiq nga koronavirusi

albswiss.com

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri, kjo ishte epiqendra

albswiss.com