Revulocion te Juventus, priten katër transfere të mëdha – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Revulocion te Juventus, priten katër transfere të mëdha

revulocion-te-juventus,-priten-kater-transfere-te-medha

Katër lojtarët të cilët Juventus dëshiron t’i transferojë.

Zonja e Vjetër do të fillojë një proces të rindërtimit në skuadër, ku shumë lojtarë mund të largohen në fund të sezonit.

Sipas Tuttosport, Juventus u ka hedhur sytë katër lojtarëve, të cilët konsiderohen si yjet e ardhshëm të futbollit, transmeton lajmi.

Julian Araujo i Los Angeles Galaxy, një mbrojtës i djathtë 19 vjeçar, po kërkohet nga Bianconerët gjatë muajve të fundit.

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici po kërkon edhe transferimin e lojtarit të ri të Valencias, Jesus Vazquez. Ai luan si mbrojtës i majtë dhe po kërkohet me ngulm nga Zonja e Vjetër.

E njëjta gjë vlen edhe për dy lojtarë të tjerë të La Ligas: Alexander Isak (Real Sociedad) dhe Youssef En-Nesyri, nga Sevilla

Të ngjajshme

Juventus i vendos ultimatum Pirlos

albswiss.com

City i pamposhtur, fiton edhe ndaj West Ham

albswiss.com

Liverpool favorit për transferimin e këtij lojtari

albswiss.com