Rikthimi i Ronaldos në Real, Zidane del me këtë deklaratë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Rikthimi i Ronaldos në Real, Zidane del me këtë deklaratë

rikthimi-i-ronaldos-ne-real,-zidane-del-me-kete-deklarate

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tha se ‘mund të jetë’ e vërteta në thashethemet e rikthimit të sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo në klub.

Trajneri francez u intervistua nga ‘Sky Sport’ përpara ndeshjes së kthimit kundër Atalantës në takimin e 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve.

“Po, mund të jetë,” u përgjigj Zidane. “Ne e njohim Cristianon, e njohim se çfarë personi që është dhe gjithçka që ai ka bërë këtu.

“Por tani ai është një lojtar i Juventusit dhe ne duhet ta respektojmë këtë.

“Tani, le të shohim se cila do të jetë e ardhmja. Kam pasur fatin ta trajneroj dhe ai është shumë mbresëlënës. Tani për tani, ai po ndihmon Juventusin”, tha ai.

Të ngjajshme

Lamtumirë City, Aguero transferohet të gjiganti nga Premierliga

albswiss.com

Barazon Pelen, Cristiano Ronaldo synon një tjetër rekord

albswiss.com

Trajneri i Portugalisë: Gjyqtari na kërkoi falje dhe tha se ndjehet i turpëruar

albswiss.com