Rikthimi në Itali, Conte del me një deklaratë të papritur – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Rikthimi në Itali, Conte del me një deklaratë të papritur

rikthimi-ne-itali,-conte-del-me-nje-deklarate-te-papritur

Conte lë derën hapur për rikthimin në Itali.

Trajneri i Interit, Antonio Conte, nuk e ka mbyllur derën për një rikthim të mundshëm në kombëtaren e Italisë.

Megjithatë, ai ka thënë se sfida më e madhe që ka marrë përsipër ndonjëherë është pikërisht klubi të cilin po drejton tani, përcjell lajmi.net.

“Kur njerëzit flasin për mua, ka gjithmonë një” por “. Ata thonë: ‘Ai është një trajner i mirë, por…’. Kjo ‘por’ më zemëron paska. Futbolli është pasioni im, më pëlqen të shikoj trajnerë që kanë ide”, u shpreh Conte.

“Unë jam më i përgatitur falë përvojave të mia. Më këshilluan që të mos bashkohesha me Interin, por më pëlqejnë sfidat, dhe kjo është më e vështira në karrierën time ”.

Po ekipi Kombëtar? A është ky një kapitull i mbyllur?

“Absolutisht jo, kjo më jep të zhvishem të mendoj për ekipin kombëtar. Dera ime do të jetë gjithmonë e hapur për Italinë”.

Theksojmë se Conte ishte trajner i Kombëtarës së Italisë në periudhë 2 vjeçare, pra, nga viti 2014 deri në EURO 2016

Të ngjajshme

Zidane nuk e harron Juventusin: Ky ekip, është ende i rëndësishëm për mua

albswiss.com

Kombëtarja e Kosovës vizitohet nga Albin Kurti

albswiss.com

Barcelona publikon listën e të ftuarve ndaj Sevillas

albswiss.com