Alb'swiss TV
Sport

River Plate zgjodhi një mënyrë të veçantë për t’i dhënë lamtumirën Diegos

river-plate-zgjodhi-nje-menyre-te-vecante-per-t’i-dhene-lamtumiren-diegos

Rivaliteti i tyre kaloi edhe futbollin, por River Plate zgjodhi një mënyrë të veçantë për t’i dhënë lamtumirën Diegos.

Diego Maradona vdiq sot në moshën 60 vjeçare.

E gjithë bota u trondit pasi u konfirmua se Maradona nuk arriti t’i mbijetojë sulmit në zemër.

Në mediet sociale, tifozë e klube nga e gjithë bota i dhanë lamtumirën një prej më të mirëve të të gjitha kohërave, por vëmendjen e të gjithëve e mori River Plate.

Dihet se Maradona ishte një tifoz i madh i Boca Juniors, tek e cila skuadër është paraqitur me shumë sukses, dhe rivaliteti ndaj River Plates, është më shumë se futboll.

Pavarësisht rivalitetit në fushë, River Plate ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke i dhënë lamtumirën Maradonës.

“Mirupafshim Diego”, shkruhej në faqen e River, por detajet e fotografisë dhe shenja e pafundësisë i kënaqen të gjithë.

Të ngjajshme

Ibra thumbon keq Ronaldon!

albswiss.com

Leonardo ia “mbyll” derën Milanit për transferimin e Icardit

albswiss.com

Khabib flet pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

albswiss.com