Ronaldo mund ta arrijë këtë rekord nesër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ronaldo mund ta arrijë këtë rekord nesër

ronaldo-mund-ta-arrije-kete-rekord-neser

Ronaldo mund të arrijë një rekord nesër kundër Cagliarit.

Futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të arrijë një rekord të ri personal nesër në ndeshjen ndaj Cagliarit.

Juventusi udhëton nesër në Sardegna ku do të ndeshet me Cagliarin në kuadër të xhiros së 27-të të Serie A, transmeton lajmi.net.

Ronaldo ka shënuar 20 gola në 22 paraqitje në Serie A këtë sezon. Portugezi ka arritur të shënojë në 18 stadiume të ndryshme të skuadrave në kampionat.

Vetëm Sardegna Arena i ka mbetur pa shënuar gol. Nëse nesër 36 vjeçari arrin të shënojë, atëherë nuk do të mbetet asnjë stadium i skuadrave të Serie A pa pësuar nga ai.

Tani, fokusi i “Bianconerëve” është Scudetto dhe Coppa Italia, këtë e kanë konfirmuar edhe Ronaldo edhe trajneri Andrea Pirlo.

Të ngjajshme

Bajrami: E zgjodha Shqipërinë me zemër

albswiss.com

Zinedine Zidane shmang komentet për Cristiano Ronaldon

albswiss.com

Publikohen pamjet e para të fanellës bazë të Real Madridit për edicionin 2021/22

albswiss.com