Alb'swiss TV
Sport

Sancho – Dortmund, vjen lajmi i shumëpritur

sancho-–-dortmund,-vjen-lajmi-i-shumepritur

Jadon Sancho dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund.

Sipas Todofichajes, Jadon Sancho ka informuar Borussia Dortmund se dëshiron të largohet në verën e vitit 2021, përcjell lajmi.net.

Kjo kërkesë e tij ka alarmuar klubet e mëdha evropiane, në veçanti Manchester United.

‘Djatë e Kuq’ janë në gatishmëri për t’u vënë në lëvizje për afrimin e talentit anglez.

Manchester United kanë qenë të interesuar për Sanchon edhe verën e fundit, por çmimi i lartë i vendosur nga Dortmund dhe kriza e shkaktuar nga COVID-19, ua pamundësoi lëvizjen në këtë drejtim.

Të ngjajshme

City përgatit kontratë 10-vjeçare për Lionel Messin

albswiss.com

Inter vë në shënjestër talentin brazilian

albswiss.com

Lamtumirë Zidane, Real Madrid fillon bisedimet me trajnerin e njohur

albswiss.com