Alb'swiss TV
Lajme

Saranda Bogujevci thotë se deklaratat e Driton Selmanajt e kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër

saranda-bogujevci-thote-se-deklaratat-e-driton-selmanajt-e-kane-fyer-me-shume-se-gjithcka-tjeter

Saranda Bogujevci thotë se deklaratat e Driton Selmanajt e kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj në emision “Pressing” në T7 dje ka folur rreth çështjes së të pagjeturve dhe përplasjeve që kanë ndodhur në seancën e djeshme, për të cilët ka thënë se është i lodhur me çasjene përdorimit të personave të zhdukur për një grusht vota.

Ndërsa, Saranda Boguejvci e ftuar në emisonin “Frontal” në T7 sot do të flasë për këto deklarata, për të cilat thotë se e kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër.

“Unë jetoj me atë pjesë çdo ditë, msohesh me gjet mënyrën me jetu nuk e harron kurrë, nuk largohet, bohet pjesë e jotja dhe une do të jetoj me këtë pjesë deri sa të vdes. Deklarata e Driton Selmanajt, zv.kryeminstër i Kosovës thotë se kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër”, ka thënë Bogujevci.

Ndërsa, Selmanaj thotë se është keqinterpretuar deklarata e djeshme në Pressing për Saranda Bogujevcin.

Selmanaj tha se të gjithë ata që kanë reaguar duhet të shikojnë emisionin pasi ajo çfarë ka thënë është se “Jemi lodhë nga keqpërdorimi dhe manipulimi që mbi këto tema të ndishme që dikush provon me ndërtu kauzë politike”, duke shtuar se krejt kjo është një fushatë shpifëse kundër tij.

Të ngjajshme

Lajmi i fundit: Vdes anëtari i LDK-së

albswiss.com

U shkarkua nga detyra, ish-ministri i AKR-së tani kandidon në listën e LDK-së

albswiss.com

Selimi akuzon Qeverinë Hoti: E keni lënë veriun e vendit në dorë të Listës Serbe

albswiss.com