Alb'swiss TV
Sport

Sarri i jep lajmin e keq Juventusit

sarri-i-jep-lajmin-e-keq-juventusit

Maurizio Sarri nuk pranon ndërprerjen e kontratës me Juventusin.

Ish trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron të përfundojë deri në fund kontratën me klubin italian dhe nuk është duke konsideruar ta ndërpres para fundit të sezonit.

Ish trajneri i Chelseas dhe Napolit nënshkroi kontratë trevjeçare me vlerë gjashtë milionë euro për sezon, por u shkarkua pas vetëm një edicioni, në të cilin fitoi Seria A, transmeton lajmi.

Juventusi ka provuar të arrijë marrëveshje për ndërprerjen e kontratës, por tekniku italian s’ka pranuar të negociojë.

Sipas Football Italia, Sarri nuk mendon ndërprerjen e kontratës para se të arrijë marrëveshje me ndonjë gjigant evropian.

Sarri do vazhdojë të fitojë pagën e plotë plus bonuset në fundin e edicionit, ndërsa “Zonja e Vjetër” në vitin e fundit të kontratës mund ta ndërpres duke paguar 2.5 milionë euro shtesë.

Të ngjajshme

Pa Hernandez dhe Calhanoglu, Pioli vjen me deklaratë të papritur para ndeshjes ndaj Cagliarit

albswiss.com

Werner – Chelsea, lajm i papritur nga Anglia

albswiss.com

Liverpool shkon një hap më tutje në Ligën e Kamionëve, Atalanta e Ajax në luftë për vendin e dytë

albswiss.com