Shpërblehet Messi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Shpërblehet Messi

shperblehet-messi

Leo Messi shpallet lojtar i muajit në La Liga

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është shpalluar lojtar i muajit nga La Liga.

Messi ka shënuar shtatë gola në pesë ndeshje në muajin shkurt dhe është top golashënues në ligë.

Deri më tani, Messi ka statistika fantastike në kuadër të La Ligas, ai ka shënuar 463 gola në 508 paraqitje në këtë garë.

Ylli i Barcelonës fitoi çmimin në një konkurrencë me futbollstë të mirë si: Alexander Isak, Yassine Bounou, Thibaut Courtois, Alex Berenguer, Nabil Fekir dhe Jose Luis Morales.

Të ngjajshme

Koeman flet pas fitores: Do të ketë luftë deri në fund

albswiss.com

Milan në aksion, synon transferimin e yllit të Bayern Munich

albswiss.com

Ylli i Real Madridit rënditet i treti, Messi lojtari me formën më të mirë në botë

albswiss.com