fbpx
16.7 C
Geneva
Saturday, June 1, 2024

Shpërthen Cassano: Transferimi i Ronaldos te Juventusi është dështim

Cassano flet për Ronaldon.

Antonio Cassano beson se Cristiano Ronaldo ka dështuar te Juventusi.

Ylli portugez u bashkua me Zonjën e Vjetër në verën e vitit 2018 në një marrëveshje 120 milion euro, transmeton lajmi.net.

“Atij i ka mbetur edhe një vit në kontratën e tij, ndërsa Juventusi e nënshkroi atë për të fituar Ligën e Kampionëve ata kanë pasur rezultatet më të këqija që kur ai mbërriti. Ata do të kishin fituar tituj të Serisë A edhe pa të. Ishte projekti i gabuar.

“Andrea Pirlo dëshiron të ndërtojë aksionin nga mbrapa, ai dëshiron të ushtrojë presion të lartë në fushë. Ronaldo mund të vendosë lojëra, por ai nuk merr pjesë shumë”.

Cilët janë favoritët për të fituar titullin në Serie A?

“Interi është në garë vetëm për Scudetto. Ata janë eliminuar nga Evropa dhe Coppa Italia. Nëse ata nuk e fitojnë titullin është një dështim. Sidoqoftë, unë çmendem për Atalantën dhe më pëlqen Roma.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img