Alb'swiss TV
Lajme

Shpërthen Haxhi Shala e quan fundërrinë Vjosa Osmanin

shperthen-haxhi-shala-e-quan-funderrine-vjosa-osmanin

Haxhi Shala reagon në drejtim të Vjosa Osmanit: Fundërrinat e ngjitura në kulmin e shtetit.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Haxhi Shala ka reaguar lidhur me vendimin e fundit të U.d së presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, për shkarkimin e djalit të tij Flakron Shala nga posti i konsullit.

Shala duke e uruar Flakronin për ditëlindje, tërthorazi e përmendi edhe vendimin e Vjosa Osmanit, e cila gjatë ditës së djeshme e shkarkoi djalin e Shalës nga posti i Konsullit të Përgjithshëm në Pragë të Çekisë.

Shala e quajti Osmanin fundërrinë, edhe pse nuk ia përmendi emrin saktësisht.

“Sonte kur ti Flakron dhe Kosova jeton lirinë, lirinë tënde dhe të Kosovës po e njollosin fundërrinat e ngjitura në kulmin e shtetit”.

Postimi i plotë:

“Flakron biri im kur ti linde para 25 vite unë jetoja refugjatin dhe Kosova lëngonte nga robëria serbe.

Sonte kur ti Flakron dhe Kosova jeton lirinë, lirinë tënde dhe te Kosovës po e njollosin fundrrinat e ngjitura në kulmin e shtetit.

Flakron flakro kudo qe je me dashurinë për atedheun tonë Kosoven!

Urime ditëlindja.

Të ngjajshme

Në Zvicër foshnja e parë e lindur më 2021-ën është shqiptare

albswiss.com

Lutfi Haziri propozon Isa Mustafën për president

albswiss.com

Analisti i njohur: Çika e Gani Gecit, babai i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara flet në Parlament për vrasje

albswiss.com