Shpërthimi i Donnarumas ndaj Napolit: Jeni bandë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Shpërthimi i Donnarumas ndaj Napolit: Jeni bandë

shperthimi-i-donnarumas-ndaj-napolit:-jeni-bande

Donnarumma shpërthen ndaj Napolit: Jeni bandë muzikore.

Milani humbi 1:0 në shtëpi nga Napoli dhe si pasojë ngel nëntë pikë prapa liderit dhe rivalit, Inter.

Në pjesën e dytë kishte polemikë të madhe për një penallti të kërkuar me zë të lartë nga kuqezinjtë dhe jo të akorduar nga gjyqtari Pasqua pas rishikimit në fushë në VAR dhe për një faull shumë të shëmtuar nga Theo Hernandez ndaj nigerianit Osimhen.

Në fund të ndeshjes, Donnarumma është një tërbim i vërtetë.

Portieri i Milanit, Donnarumma, qetësohet nga shokët i tij dhe shoku i skuadrës ndërkombëtare, Insigne.

Në fund të ndeshjes Gigio Donnarumma është sigurisht një nga më nervozët te Milani dhe hedh zemërimin ndaj një anëtari të stolit të Napolit (ndoshta menaxheri i ekipit).

Sipas rindërtimeve të bëra në mediat sociale Donnarumma do të kishte bërtitur drejt stolit napolitan: “Ju jeni një bandë muzikore”.

Insigne ndërhyri për të qetësuar mikun e tij dhe për ta shoqëruar atë jashtë fushës.

Të ngjajshme

Thyen rregullat anti-COVID, Juventusi do të suspendojë tre futbollistë

albswiss.com

Allegri – Juventus? – Vjen lajmi i papritur

albswiss.com

Pse e zëvendësoi herët Salahun, tregon Jurgen Klopp

albswiss.com