Alb'swiss TV
Lajme

Si tentuan ta vrisnin duke ia lënë fajin Gani Gecit për vdekjen e tij, tregon Milaim Zeka

si-tentuan-ta-vrisnin-duke-ia-lene-fajin-gani-gecit-per-vdekjen-e-tij,-tregon-milaim-zeka

Milaim Zeka tregon historinë se si tentuan ta vrisnin duke ia lënë fajin Gani Gecit për vdekjen e tij.

Gazetari Milaim Zeka ka treguar se si në vitin 2012 ishte përgatitur një atentat ndaj tij, duke tentuar që t’ia lënë fajin Gani Gecit.

Zeka thotë se skenari i këtij atentati ka qenë që revolen me të cilin do ta vranin Milaim Zekën ta vendosnin në veturën e Gani Gecit.

“Në dhjetorin e vitit 2012, ka qenë i përgatitur një atentat ndaj meje. Skenari ka qenë me vu revolen në makinën e Gani Gecit, edhe me u hap lajmi që gjoja Gani Geci e ka vra Milaim Zeken, për shkak që Milaim Zeka e ka vra Ahmet Krasniqin. Ne kemi bisedu pas një kohe shumë të gjatë me Ganin”, thotë Zeka.

Ai madje thotë se i urren armët dhe se nuk i ka përdorur kurrë.

Të ngjajshme

Rrafshi i Hasit vërshohet nga uji pas reshjeve të mëdha të shiut

albswiss.com

Hashim Thaçi: Aktakuza është e paqëndrueshme, deklarohem i pafajshëm plotësisht

albswiss.com

Kryeministri Hoti paralajmëron masa më rigoroze pas rasteve të reja me koronavirus

albswiss.com