Alb'swiss TV
Lajme

Situata e rëndë me Covid, Hairi thotë se Spitali i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë

situata-e-rende-me-covid,-hairi-thote-se-spitali-i-gjilanit-eshte-i-ngarkuar-me-paciente

Haziri thotë se Spitali i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë me COVID-19.

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri u ka shprehur ngushëllime familjarëve të katër bashkëqytetarëve që kanë humbur betejën me COVID19.

Kurse, gjatë ditës u konfirmuan edhe 29 raste të reja pozitive, por lajmi i mirë është që nuk kanë mostra në pritje për rezultat.

Postimi i plotë:

#Dita255. Fatkeqësisht katër bashkëqytetarë e kanë humbur betejën me #COVID19. Ngushëllimet me të sinqerta familjeve të tyre. Gjatë ditës u konfirmuan edhe 29 raste të reja pozitive, por lajmi i mirë është që nuk kemi mostra në pritje për rezultat.

Spitali i Përgjithshëm i Gjilanit është i ngarkuar me pacientë #COVID pozitivë, derisa tri ekipet e QKMF-së, brenda 24 orëve të fundit, i ka realizuar 72 vizita shëndetësore në shtëpitë e të prekurve.

Apeloj që t’i respektoni masat kundër përhapjes së virusit që është bartja e maskave, mbajtja e distancës dhe pastrimi i duarve.

Gjendja e përgjithshme e përballjes me COVID-19 është si vijon: numri i testimeve është 6236, ku prej tyre kanë rezultuar pozitivë 2350 persona, 1701 të shëruar, 580 raste aktive, 68 të vdekur dhe 76 pacientë në hospitalizim.

Të ngjajshme

Hyrja me vetura në qendër të Prishtinës do të bëhet me pagesë

albswiss.com

Kur Joe Biden thoshte se UÇK-ja duhet të integrohet në NATO

albswiss.com

Selimit i konfirmohet aktakuza nga Tribunali Special, ja kur do të shkoj në Hagë

albswiss.com