Alb'swiss TV
Sport

S’ka që e ndal Milanin, fiton edhe në udhëtim ndaj Napolit

s’ka-qe-e-ndal-milanin,-fiton-edhe-ne-udhetim-ndaj-napolit

AC Milani e mposhtë në udhëtim Napolin.

AC Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj rivalit lokal, Napoli në kuadër të xhiros së tetë të Seria A.

“Rosonerët” fituan me rezultat 1 – 3, fal dy golave të sulmuesit Zlatan Ibrahimovic dhe një të talentit norvegjez Jens-Hauge, shkruan lajmi.]

Suedezi së pari realizoi gol spektakular me kokë në minutën e 20-të pas super asistimit të Hernandezit.

I njëjti realizoi sërish në minutën e 54-të, por këtë herë asistues ishte Ante Rebic.

Vendasit ngushtuan epërsinë përmes Dries Mertens që realizoi në minutën e 63-të, por fitoren e mysafirëve e vendosi talenti norvegjez Jens Hauge në minutën e fundit (90+5).

Me këtë fitore, AC Milani mban kreun me 20 pikë, derisa Napoli renditët në pozitën e gjashtë me 14 pikë.

Të ngjajshme

Kosova bie në renditjen e FIFA-s!

albswiss.com

Publikohen formacionet zyrtare West Brom – Arsenal

albswiss.com

Shqipëria fiton bindshëm, mbret i grupit në Ligën C

albswiss.com