Alb'swiss TV
Sport

Skuadra e njohur dërgohet në izolim, anulohet ndeshja

skuadra-e-njohur-dergohet-ne-izolim,-anulohet-ndeshja

Skuadra e njohur tashmë është dërguar në izolim dhe është anuluar ndeshja.

Kombëtarja e Ukrainës dërgohet në izolim, anulohet ndeshja e tyre me Zvicrën.

Ndeshja Zvicër – Ukrainë, e vlefshme për xhiron e gjashtë të fazës së grupeve në Ligën A, në Ligën e Kombeve, është anuluar.

E gjitha kjo pas paraqitjes së shumë rasteve te ekipi kombëtar i Ukrainës.

Kombëtarja e Ukrainës është dërguar në izolim, dhe nga UEFA iu është kërkuar të ftojnë lojtarë tjerë për zëvendësimin e skuadrës.

Kjo gjë ka qenë e pamundur, dhe është vendosur për anulimin e ndeshjes.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i UEFA-s për këtë ndeshje.

Të ngjajshme

Granit Xhaka në janari transferohet të gjiganit nga Serie A

albswiss.com

Maldini nis kontaktet me agjentë e dy super lojtarëve

albswiss.com

Publikohet orari i ndeshjeve të Kosovës, Dardanët e nisin kundër Suedisë

albswiss.com