Alb'swiss TV
Lajme

Specialja ia bën vetes një pushim dimëror për festat e fundvitit

specialja-ia-ben-vetes-nje-pushim-dimeror-per-festat-e-fundvitit

Gjykata Speciale ia ka bërë vetes një pushim dimëror për festat e fundvitit.

Gjykatësit, prokurorët dhe i gjithë stafi tjetër i Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe Dhomave të Specializuara do të pushojnë disa ditë, duke filluar nga 21 dhjetori.

Specialja ka njoftuar në kalendarin e ngjarjeve se për 11 ditë nuk do të merren me punët e tyre juridike, ndërsa kanë përmendur dy festat e fundvitit.

Specialja do t’i kthehet punës në fillim të vitit të ri, më 1 janar, kur kanë planifikuar të kthehen nga pushimi.

Në paraburgimin e Gjykatës Speciale, aktualisht po mbahen si të akuzuar shtatë ish-udhëheqës politikë e ushtarakë të UÇK-së: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj.

Të ngjajshme

Në Prishtinë ndizen qirinj për privimin nga jeta të Klodian Rashës

albswiss.com

Policia e konfirmon vjedhjen e arkës në AUV

albswiss.com

A do jetë kandidate për deputete, flet Besa Gaxherri

albswiss.com