Alb'swiss TV
Sport

Statistikat tregojnë se a është i varur Milan nga Ibrahimovic

statistikat-tregojne-se-a-eshte-i-varur-milan-nga-ibrahimovic

A është i varur Milan nga Ibrahimovic, tregojnë stasistikat.

Zlatan Ibrahimovic ka mahnitur të gjithë me ndikimin e tij që nga rikthimi tek AC Milan në janar 2019.

Suedezi është top golashënues i Serie A me 10 gola në vetëm 6 paraqitje për klubin këtë sezon pavarësisht moshës së tij 39 vjeçare.

Kritikët e “Rossonerëve” thonë se ekipi është i varur nga Ibra, dhe se pa të nuk do të ishin në këtë formë.

Por, sipas “LaGazzettadelloSport”, statistikat nuk gënjenë askënd, transmeton lajmi.net.

Statistikat e Milan këtë sezon pa Ibran janë pesë fitore dhe një barazim, një përqindje 83.3% e fitoreve të arritura, që do të thotë se Milani “kolektiv” funksionon.

Por, sipas gazetës ndikimi i sulmuesit nuk mund të mohohet, dhe se me Ibran, Milani është më i rrezikshëm.

Të ngjajshme

Milan me formacion super sulmues kundër Napolit!

albswiss.com

Neymar mund të mos startojë kundër Marseille

albswiss.com

Eriksen i pakënaqur te Inter, Barcelona po e monitoron situatën

albswiss.com