Strategjia e Simeones për ta mposhtur Real Madridin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Strategjia e Simeones për ta mposhtur Real Madridin

strategjia-e-simeones-per-ta-mposhtur-real-madridin

Simeone ka një strategji për ta mposhtur Real Madrid.

Derbi më i madh në La Ligas pas El Clasicos, pra, ai madrilien do të luhet më 7 mars mes Atletico Madrid dhe Real Madrid.

Të dielën me fillim nga ora 16:15, Atletico Madrid do të mirëpres skuadrën e Real Madridit në Wanda Metropolitano, shkruan lajmi net.

Siç raporton e përditshmja madriliene, MARCA, Diego Simeone ka menduar një strategji për të mposhtur skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane.

Objektivi kryesor i Simeone për derbin e së dielës në Madrid është të çaktivizojë plotësisht mesfushën e Kroos – Casemiro – Modric.

Saul dhe Llorente do të kenë për detyrë të mos i lënë të luajnë me top. Kjo do të jetë mënyra e tij për të fituar derbin.

Të ngjajshme

Milan merr lajmin e keq, ja sa ndeshje do të mungojë Ibrahimovic

albswiss.com

Abrahmoviç i ‘çmendur’ pas yllit të Barcelonës, është gati të ofrojë gjithçka

albswiss.com

Orari i ndeshjeve dhe kush me kë do të përballet në gjysmëfinale

albswiss.com