Alb'swiss TV
Lajme

Sulmi ndaj Valon Sylës, i dyshuari është vëllai i zyrtarit të lartë të PDK-së

sulmi-ndaj-valon-syles,-i-dyshuari-eshte-vellai-i-zyrtarit-te-larte-te-pdk-se

I dyshuari për sulmin ndaj Valon Sylës është vëllai i zyrtarit të lartë të PDK-së.

Gazetari kosovar, Valon Syla, është sulmuar sot fizikisht në rrugën “Robert Doll” në Prishtinë.Mësohet se i dyshuari për sulmin fizik ndaj gazetarit Valon Syla është Bashkim Jupa nga fshati Molliq komuna e Gjakovës, me vendbanim në Zvicër.

Burime të Gazetës Sinjali bëjnë me dije se i dyshuari është vëllai i zyrtarit të lartë të PDK-së dhe ish-zëvendësministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Bekim Jupa.

Sulmi fizik ndaj gazetarit Syla vjen pas shkrimeve të tij në lidhje me diasporën.

Të ngjajshme

Imami kosovar dhe Rabini shqiptar bëhen bashkë, luten për Kosovën dhe kombet e tjera

albswiss.com

Caktimi i datës së zgjedhjeve, Vjosa Osmani nga ora 13:00 nis takimet me liderët e partive politike

albswiss.com

Pas ndalimit 48 orësh të Kadri Shalës, flet avokati i tij

albswiss.com