Alb'swiss TV
Lajme

Szunyog vlerëson zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

szunyog-vlereson-zgjedhjet-ne-podujeve-dhe-mitrovice-te-veriut

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë vlerëson zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut.

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka vlerësuar procesin zgjedhor në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut.

“I vlerësoj votuesit që morën pjesë në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut në ditën e zgjedhjeve të prekur nga kufizimet ndaj COVID-19. Përfshirja aktive e qytetarëve është e rëndësishme për procesin e besueshëm të zgjedhjeve dhe demokracinë. Punë e mirë e bërë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve”, shkruan ai në Twitter, transmeton Klan Kosova.

Podujeva dhe Mitrovica e Veriut të dielën votuan në zgjedhje të jashtëzakonshme për kryetar

Të ngjajshme

PDK akuzon Shpend Ahmetin e LDK-në: Taksa rrugore e fundit, është rrënuar Prishtina

albswiss.com

Zëvendësministri i Financave: Nuk mund t’i paguajmë nga 300 euro për ata që kanë humbur punën

albswiss.com

Në Prishtinë ndizen qirinj për privimin nga jeta të Klodian Rashës

albswiss.com