Thyen rekordin e tij, Mbappe tejkalon Messin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Thyen rekordin e tij, Mbappe tejkalon Messin

thyen-rekordin-e-tij,-mbappe-tejkalon-messin

Mbappe tejkalon Messin, thyen rekordin e tij.

Kylian Mbappe ka arritur që nga penalltia për t’i dhënë epërsinë klubit të tij ndaj PSG-së.

Francezi është bërë lojtari më i ri në historinë e Ligës së Kampionëve që ka arritur të shënojë 25 gola në këtë garë, duke thyer rekordin e Messit.

Messi ishte 22 vjeçar e 286 ditë i vjetër kur arriti këtë shifër, ndërsa Mbappe me golin e shënuar sot ka thyer këtë rekord (pasi ai ka 22 vjet dhe 80 ditë).

22 vjeçari ka arritur shifra të jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve këtë sezon, duke shënuar katër gola ndaj Barcelonës.

Të ngjajshme

Bie përgjysmë vlera e Rashicës

albswiss.com

I mohohet goli i rregullt në minutat shtesë ndaj Serbisë, Ronaldo ndëshkohet me të verdhë dhe lë fushën i tensionuar

albswiss.com

Befasi e madhe nga Juventus, i ofron kontratë futbollistit veteran

albswiss.com