Tottenham – Burnley, publikohen formacionet zyrtare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Tottenham – Burnley, publikohen formacionet zyrtare

tottenham-–-burnley,-publikohen-formacionet-zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Tottenham – Burnley.

Tottenham Hotspur pret në Londër skuadrën e Burnleyt në kuadër të xhiros së 26-të të Premierligës.

“Spurs” kanë regjistruar paraqitje tejet të dobëta në pesë ndeshjet e fundit, ata kanë katër humbje dhe një fitore në Premierligë.

Burnley gjithashtu po vuan, ata kanë regjistruar tre barazime, nje humbje dhe një fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Tottenhami qëndron në vendin e nëntë me 36 pikë, ndërsa Burnley mban pozitën e 15-të me 28 pikë.

Formacionet zyrtare te klubeve.

Tottenham Hotspur: Lloris, Aurier, Sanchez, Alderëeireld, Reguilón, Højbjerg, Ndombele, Lucas, Bale, Son, Kane.

Burnley: Pope, Loëton, Tarkoëski, Mee, Taylor, McNeil, Ëestëood, Cork, Broënhill, Rodriguez, Vydra.

Të ngjajshme

Hekuran Kryeziu: Të gatshëm të përballemi me ekipin më të mirë në botë

albswiss.com

Nis “lufta” mes Juventusit e Barcelonës për yllin e Cityt

albswiss.com

A po largohet nga Real Madridi? Më në fund vendos Isco

albswiss.com