fbpx
16.1 C
Geneva
Saturday, June 1, 2024

Trajneri i Romës flet për krizen te Milani, ka një mesazh para ndeshjes

“Nuk i besoj krizës së Milanit, në derbi humbën por nëse keni ndjekur lojën dhe jo rezultatin…”.

Roma duhet të fitojë në mënyrë që të mos humbasë trenin e Ligës së Kampionëve, megjithatë skuadra verdhekuqe nuk ka mundur asnjëherë nëntë më të mirët në renditje këtë sezon.

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca, flet në lidhje me ndjesitë në prag të një ndeshjeje thelbësore në konferencë për shtyp.

Portugezi e njeh lojën e tij dhe e njeh Milanin Milanit, por duhet të merret me mungesa të mëdha, Edin Dzeko dhe Chris Smalling mbi të gjitha.

Për më tepër, trajneri zbulon një lëvizje taktike për t’u përpjekur të minojë kuqezinjtë.

Trajneri i Romës analizon situatën e ekipit të tij, nga dëmtimet te taktikat me një risi të lidhur me mbrojtjen dhe konfirmimin e pozicionit të Leonardo Spinazzola, por mbi të gjitha ai nuk nënvlerëson potencialin e Milanit.

“Nuk besoj në krizën e tyre, ata janë të fortë dhe agresivë. Ata nuk kanë dalë mirë kohët e fundit, por po ndërtojnë shumë raste shënimi, por padyshim që janë një ekip që do të dëshirojë të fitojë.

Humbën derbin, megjithatë nëse e keni parë ndeshjen me siguri do ta keni vërejtur se ata luajtën mirë”.

Në lidhje me paraqitjen e Milanit jashtë: “Ata luajnë mirë pavarësisht nëse janë në shtëpi ose jashtë, ata janë një grup i fortë”.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img