Tuchel në ‘hall’ me këtë lojtar të skuadrës së tij – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Tuchel në ‘hall’ me këtë lojtar të skuadrës së tij

tuchel-ne-‘hall’-me-kete-lojtar-te-skuadres-se-tij

Tuchel duket se është në ‘hall’ me këtë lojtar të skuadrës së tij.

“Ardhja e trajnerit Thomas Tuchel më ka ndihmuar shumë.

Trajneri ka shumë ide rreth futbollit dhe më duhej dikush që të më bërtiste gjermanisht”.

Kështu shprehej pak kohë më parë sulmuesi i Chelseat, Timo Werner, për t’i uruar mirëseardhjen bashkëkombësit të tij, Tuchel. Në fakt, me emërimin e Tuchelit të gjithë mendonin se Ëerner do të rikthehej të shënonte por, nuk po ndodh kështu.

Në ndeshjen e fundit, kundër Evertonit, mediet britanike shkruajnë se numri një i stolit të bluve të Londrës shpesh u pa teksa kritikonte sulmuesin për performancën e tij të dobët.

Fjalët e Tuchel ishin: “Timo, nuk e sheh veten që ke 15 minuta që po qëndron vetëm në krahun e majtë, çfarë nuk po kupton?”

Pak minuta pas këtyre fjalëve, Chelsea arriti të shënonte, por goli nuk erdhi nga ana e Timo Ëernerit.

Duket qartë sulmuesi ka një lloj ngërçi në lojën e tij. Për gjermanin Chelsea shpenzoi 55 milionë euro, por ai nuk po përmbush dot pritshmëritë. Në 37 ndeshje deri më tani me fanellën e bluve të Londrës, Ëerner ka gjetur vetëm 10 herë rrugën e rrjetës.

Nuk është një numër i vogël, por ndaj tij drejtuesit e klubit presin më shumë. Ndoshta ende nuk është përshtatur me Premier League-n dhe i duhet ende pak kohë, por situata e sulmuesit tek Chelsea nuk është nga më të mirat.

Të ngjajshme

Zlatan Ibrahimoviç nuk luan kundër Kosovës?

albswiss.com

Chelsea i fort për Atletico Madridin, kalon në çerekfinale

albswiss.com

Milani e largoi, por Barcelona e ka seriozisht për transferimin e Silvas

albswiss.com