Tumori në tru, vdes trajneri i njohur i Premierligës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Tumori në tru, vdes trajneri i njohur i Premierligës

tumori-ne-tru,-vdes-trajneri-i-njohur-i-premierliges

Pas një beteje që sa vite me tumorin në tru, ndërron jetë ish trajneri i disa skuadrave të Premierligës

Ish trajneri Glenn Roeder ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare.

Roeder ka menaxhuar skuadrat si West Ham dhe Newcastle United në Premierligë dhe së fundmi ishte asistent te Stevenave, duke u larguar nga klubi në vitin 2018, transmeton lajmi.net.

Mirëpo, pas një beteje që sa vite me sëmundjen e tumorit në tru, Glenn ka ndërruar jetë.

Këtë e ka konfirmuar shoqata e menaxherëve të ligës.

“Një mbrojtës i kulturuar si lojtar, ai arriti me një stil studiues dhe ishte gjithmonë bujar me kohën dhe idetë e tij. Glenn ishte një zotëri kaq modest dhe i sjellshëm që demonstroi përkushtim gjatë gjithë jetës për lojën.

“Askush në titujt e gjykatave, angazhimi dhe aplikimi i tij për punën e tij në të gjitha nivelet nuk kërkon përmendje të veçantë.

“Futbolli ka humbur një shërbëtor të madh sot dhe ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe miqtë e Glenn”, shkruhej në komunikatë.

Të ngjajshme

Manchester Unitedi dhe Milani në duelin e parë në Ligën e Evropës

albswiss.com

Publikohen formacionet zyrtare, Dijon – PSG

albswiss.com

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve së FA Cup, ky do të jetë derbi më interesant

albswiss.com