U transferua me shumë zhurmë, lojtari i njohur po largohet nga Chelsea – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

U transferua me shumë zhurmë, lojtari i njohur po largohet nga Chelsea

u-transferua-me-shume-zhurme,-lojtari-i-njohur-po-largohet-nga-chelsea

Ziyechi mund të largohet nga Chelsea.

Hakim Ziyech i Chelseat është në listën e transferimeve të Atletico Madridit për afatin kalimtar të verës.

Ziyechi erdhi të Chelsea në verën e vitit të kaluar nga Ajaxi për 40 milionë euro, por deri me tani ka shënuar vetëm dy gola dhe ka bërë edhe katër asistime.

Madje, që nga ardhja e trajnerit, Thomas Tuchel, i cili e zëvendësoi Frank Lampardin e shkarkuar, 27-vjeçari ka qenë titullar vetëm në dy takime.

Bëhet e ditur se Atletico Madridi pret që ta shesë anësorin, Vitolo dhe si zëvendësues të tij e konsideron Zyiechin. Raportohet se Chelsea është i gatshëm ta shesë marokenin për më pak se 40 milion euro.

Të ngjajshme

Golashënuesi numër një në histori, ky është reagimi i Ronaldos

albswiss.com

Milot Rashica i gatshëm për Kosovën, Werderi nuk i bllokon lojtarët

albswiss.com

Shqipëria paralajmëron takimin me Anglinë në ‘Air Albania’, duke rikujtuar ndeshjen e vitit 1989

albswiss.com