UEFA e kujton super golin e Vedat Muriqit ndaj Sllovenisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

UEFA e kujton super golin e Vedat Muriqit ndaj Sllovenisë

uefa-e-kujton-super-golin-e-vedat-muriqit-ndaj-sllovenise

UEFA e kujton super golin e Muriqit ndaj Sllovenisë.

Faqja zyrtare e UEFA-së për kampionatin evropian që do të mbahet këtë vit ka publikuar golin e Vedat Muriqit të shënuar kundër Sllovenisë, i realizuar vitin e kaluar.

Pas një aksioni fantastik, Kosova kishte shënuar përmes sulmuesit, Vedat Muriqi.

Shtëpia evropiane e futbollit ka kërkuar vlerësim nga ndjekësit në Tëitter prej notës 1-10.

Të ngjajshme

Kjo është arsyeja pse u shty ndeshja mes Prishtinës dhe Gjilanit

albswiss.com

Shpërthen Cassano: Transferimi i Ronaldos te Juventusi është dështim

albswiss.com

Policia nuk garanton siguri, rrezikohet ndeshja Shqipëri – Angli

albswiss.com