United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

United përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit

united-perballet-me-nje-denim-te-madh-nese-nuk-rinovon-kontraten-e-cavanit

Man Utd përballet me një dënim të madh nëse nuk rinovon kontratën e Cavanit.

Klubi anglez, Manchester Unitedi përballet me një tarifë dënimi nëse nuk arrijnë të zgjasin kontratën e sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani.

34-vjeçari u transferua falas nga Paris Saint-Germain në ditën e fundit të afatit kalimtar, duke nënshkruar një marrëveshje njëvjeçare me opsion për një vit tjetër.

Por, nëse Djajtë e Kuq vendosin të mos e miratojnë atë opsion, uruguaiani – i cili ka shënuar shtatë gola për Unitedin në të gjitha garat këtë sezon – do të kompensohej.

Sipas mediumit The Times, Unitedi do të duhej të paguante një dënim prej 1.75 milion funtesh apo 2 milion eurosh si kompensim.

Ole Gunnar Solskjaer dhe nënkryetari ekzekutiv Ed Woodward do të duhet të vendosin nëse do të zgjasin marrëveshjen e Cavanit, me menaxherin e Unitedit që thuhet të jetë i etur për të mbajtur reprezentuesin uruguain për sezonin 2021-22.

Ndërsa ishte në fushë ai u shfaq me gola të rëndësishëm – të tilla si dy golat në fitoren ndaj Southamptonit në nëntor, ndërsa ai gjithashtu ka qenë një lider edhe jashtë fushës.

Cavani ka shënuar shtatë gola në 24 paraqitje në të gjitha garat për Unitedin, prej të cilëve i fundit erdhi kundër Evertonit më 6 shkurt.

Të ngjajshme

Ylli i Napolit drejt largimit, Bayern duhet të jap 60 milionë euro

albswiss.com

“Edhe 1 javë shihemi kismet”, kështu i përgjigjet Arbër Zeneli ftesës për ndeshjet e marsit

albswiss.com

Aguero te Barcelona? Ky është lajmi i fundit

albswiss.com