Alb'swiss TV
Lajme

Valon Syla thotë se sulmuesi është rrugës për në polici

valon-syla-thote-se-sulmuesi-eshte-rruges-per-ne-polici

Valon Syla thotë se sulmuesi është rrugës për në polici.

Gazetari Valon Syla ka njoftuar se personi që e sulmoi sot fizikisht është rrugës për në Polici.

Këtë e ka bërë të ditur Syla për Express, ku tha se aktualisht është mirë me shëndet.

“I falënderoj policinë dhe të gjithë që reaguan në mbrojtjen time. Personi i dyshuar është rrugës për në polici. Unë jam mirë dhe së shpejti nesër do të jem në një debat televiziv”, tha Syla.

Syla është sulmuar sot rreth orës 12:00 në lagjen Pejton. Madje në rrjetet sociale kanë dalur pamjet e para, ku shihet se si gazetari Syla sulmohet nga një person me grushte.

Ky sulm fizik ndaj gazetarit Syla vjen pas shkrimeve të tij lidhur me fluksin e madh të mërgatës që kanë ardhur në Kosovë gjatë këtyre ditëve.

Të ngjajshme

Pallaska flet pas seancës së parë kundër ish-presidentit

albswiss.com

Menaxhimi me pandeminë COVID-19, ministri Zemaj raporton para Komisionit

albswiss.com

Kryeministri Hoti tregohet i ashpër me Selimin pasi kërkoi ndërprerjen e dialogut

albswiss.com