Alb'swiss TV
Showbiz

Vdes ikona e muzikës, Ismet Peja

vdes-ikona-e-muzikes,-ismet-peja

Ka vdekur ikona e muzikës së mirëfilltë shqiptare, Ismet Peja.

Lajmin e e trishtë për vdekjen e këngëtarit e bëri të ditur djali i tij, Visar Peja, në një postim në rrjetin social Facebook.

“Nuk dija ndryshe, as nuk munda ndryshe ta lajmëroj largimin tënd nga kjo jetë. Pusho i qetë sepse ke ngelë i përjetshëm. Të fala i bën mamasë”, ka shkruar Visari.

Theksojmë se Peja është ndër artistët me përvojë më të gjatë në skenën muzikore shqiptare.

Gjatë karrierës së tij ai solli një sërë projekte si “Knoma kangen sa t’jam gjall”, “Robi plaket kur don vet” dhe jo vetëm.

I njohur kryesisht për këngë të vjetra qytetare, Ismet Peja ka qenë dhe do të mbetet perlë e estradës shqiptare.

Të ngjajshme

Djali i Ismet Pejës flet për momentet e fundit të babait të tij

albswiss.com

Infektohen me Covid-19 reperi shqiptar dhe bashkëshortja e tij

albswiss.com

Transformohet Ryva Kajtazi, nuk do ta njihni në foton e fundit

albswiss.com