Alb'swiss TV
Lajme

Vdes ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe

vdes-ish-peshkopi-i-kishes-ortodokse-serbe

Vdes ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe, Artemije.

Ish-peshkopi i njohur i Kishës ortodokse serbe, Artemije Radosavljević, raportohet se ka vdekur.

Mediat serbe si Tanjug, shkruajnë se ai ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Artemije, ka vdekur në moshën 85-vjeçare, ndërsa kishte shërbyer si peshkop në ish-dioqezën Rashka në Prizren nga 1991 deri në vitin 2010.

Ai ishte shkarkuar nga posti nën akuzat për keqmenaxhim financiar dhe shpërdorim posti.

Të ngjajshme

Vjosa Osmani thotë se do të shfuqizohet dekreti që e bëri djalin e Haxhi Shalës konsull.

albswiss.com

Sami Lushtaku reagon pas bastisjes së shtëpisë së Krasniqit: E paarsyeshme që shkuan në mëngjes, ju maltretua familja

albswiss.com

Haskuka do ta bëjë Prizrenin kryeqytetin më të bukur në Ballkan?

albswiss.com