Alb'swiss TV
Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, pas një sëmundje të rëndë

vdes-ish-ushtari-i-uck-se,-pas-nje-semundje-te-rende

Ka vdekur, Shaban Berisha, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Berisha i cili njihet edhe si rapsod, vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vdiq në moshën 53-vjeçare.

Pas përfundimit të luftës në Kosovë, i ndjeri ishte bërë pjesë e UÇPMB-së.

Njoftimi i plotë:

Nderroi jete ish-Ushtari i UCKse dhe rapsodi Shaban Berisha!

Ne moshen 53 vjeqare pas nje semundje te rend ka vdekur ish-ushtari i UCKse Shaban Berisha. Berisha ishte ushtar nga oret e para, bashke me Abedin Sogojeven dhe shume te tjere.

Pas perfundimit te luftes ne Kosove Shabani u be pjese e UCPMBse dhe me pas UCK se Maqedoni per clirimin e trojeve shqiptare.

Shaban Berisha, ka lindur ne Grabovc te Fushe Kosoves. Por, pas luftes sikur shume ish ushtar te UCKse qe u flaken rrugeve pa pune dhe pa te ardhura ishte edhe i ndjeri.

Ai do te kujtohet si nje luftetar dhe rapsod qe nuk diti ti ndaj pushken dhe kengen.

I perjetshem kujtimi per te.

Të ngjajshme

Haradinaj: Vuçiqi si këlysh i Rusisë po e kërcënon rajonin me luftë të re

albswiss.com

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet aktakuza ndaj Jakup Krasniqit, sot transferohet për në Hagë

albswiss.com

Selmanaj të ardhmen e Kosovës e lidh me LDK-në

albswiss.com