Vdes legjenda e Liverpoolit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Vdes legjenda e Liverpoolit

vdes-legjenda-e-liverpoolit

Ish-futbollisti i Liverpoolit dhe Skocisë, Ian St. John, ka vdekur në moshën 82-vjeçare, ka bërë të ditur klubi anglez.

St. John ka luajtur 425 ndeshje për Anfield, duke realizuar 118 gola, njofton BBC.

“Mendimet tona janë me familjen dhe miqtë e Ianit në këto kohë të vështira. Pusho në paqe, Ian St. John 1938-2021”, thuhet në njoftimin e klubit.

Të ngjajshme

Pioli flet pas barazimit dëshpërues të Milanit: Na mungoi cilësia

albswiss.com

Barcelona publikon listën e të ftuarve ndaj Sevillas

albswiss.com

Lëndohet Pique, ja sa do të mungojë

albswiss.com