Alb'swiss TV
Lajme

Vendosja e masave të reja, takohen Avdullah Hoti e Armend Zemaj

vendosja-e-masave-te-reja,-takohen-avdullah-hoti-e-armend-zemaj

Hoti takohet me Zemaj për të vendosur rreth masave të reja.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar konferencë për media në orën 17:00, në lidhje me gjendjen sa i përket pandemisë Covid-19 në vend.

Nga Qeveria e Kosovës kanë bërë se kryeministri Hoti do të mbajë një takim me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe ekspertë të shëndetësisë para konferencës.

Në këtë takim do të diskutohet për masat mbrojtëse ndaj Covid-19.

Nga Qeveria kanë bërë të ditur sot se nuk do të ketë ashpërsim të masave.

Ndërsa, kujtojmë që ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se masat e marra para dy javësh nga Qeveria e Kosovës, do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

Deputetë nga opozita kanë kritikuar Qeverinë Hoti për masat e marra deri tani, duke kërkuar kështu edhe heqjen e orës policore.

Ata kanë kritikuar ministrin Zemaj për keqmenaxhim gjatë pandemisë Covid-19.

Të ngjajshme

Drejtimin e PDK-së e merr Enver Hoxhaj, pas shkuarjes së Kadri Veselit në Hagë

albswiss.com

Vdes ish-drejtori i Spitalit të Prizrenit

albswiss.com

Propozohet që transporti publik deri në mars të jetë pa pagesë

albswiss.com