Verona 0-2 Milan, notat e lojtarëve – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Verona 0-2 Milan, notat e lojtarëve

verona-0-2-milan,-notat-e-lojtareve

Notat e lojtarëve: Verona 0-2 Milan, Krunic më i miri.

Milani ka fituar 2-0 në udhëtim te Verona në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Golat për Rossonerët i shënuan Rade Krunic dhe Diogo Dalot, për t’i fituar tri pikë mjaft të rëndësishme.

Milani ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.23, me Veronën që u vlerësua 6.58.

Lojtari më i mirë në këtë ballafaqim ishte Krunic që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Miguel Veloso me vlerësimin 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Të ngjajshme

Liverpool përfundon në top katërm, parashikimi i ri nga superkompjuteri

albswiss.com

Interi e zgjedh portierin e ri

albswiss.com

Arsenal i gatshëm të shesë këtë lojtar

albswiss.com