‘Vjedhje’ e dyfishtë nga Ancelotti për Milanin dhe Juventusin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

‘Vjedhje’ e dyfishtë nga Ancelotti për Milanin dhe Juventusin

‘vjedhje’-e-dyfishte-nga-ancelotti-per-milanin-dhe-juventusin

Milan dhe Juve, vjedhje e dyfishtë nga Ancelotti.

Carlo Ancelotti ka hyrë fuqishëm në merkato duke i krijuar probleme dy gjigantëve të Serie A, Juventus dhe Milanit.

Bëhet fjalë për dy yjet e Real Madrid, Lucas Vasquez dhe Isco Alarcon të cilët kërkohen respektivisht nga Milan dhe Juventus mirëpo tashmë dyshja e Los Blancos mund të transferohet në Premier League.

DefencaCentral raporton që një gjë e tillë i përshtatet më shumë edhe Real Madridit e cila do ta ketë më të lehtë arritjen e një marrëveshje të menjëhershme për të dy futbollistët e saj.

Një përparësi tjetër e Ancelottit është edhe raporti i shkëlqyeshëm mes dy klubeve i cili u ndërtua verën e kaluar kur James Rodriguez u transferua tek skuadra angleze.

Të ngjajshme

Vdes sportisja 22-vjeçare, goditet nga rrufeja

albswiss.com

Donnarumman tek Chelsea? Skuadra e ka gati ofertën

albswiss.com

Arsenal-Tottenham, publikohen formacionet startuese

albswiss.com