Alb'swiss TV
Lajme

Vjen reagimi i parë nga LDK-ja pasi Kushtetuesja e rrëzoi Hotin

vjen-reagimi-i-pare-nga-ldk-ja-pasi-kushtetuesja-e-rrezoi-hotin

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese rreth vlefshmërisë së votës së deputetit Etem Arifi për zgjedhjen e Qeverisë Hoti, ka reaguar zëvendësministri i MD-së nga radhët e LDK-së, Florian Dushi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dushi ka publikuar një fotografi me anëtarë të kësaj partie, derisa i ka vënë një mbishkrim që lidhet me vendimin e Kushtetueses.

“Opozita punën e tyre, gjykata punën e saj, e ne, Lidhja Demokratike e Kosovës, punën tonë ✌”, ka shkruar Dushi.

Ndryshe, Gjykata Kushtetuese mbrëmë ka vendosur pro kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosje rreth vlefshmërisë së votës së deputetit Etem Arifi për zgjedhjen e Qeverisë Hoti, me çka edhe zyrtarisht vendi do të shkojë drejt zgjedhjeve të reja të parakohshme.

Vota e deputetit Etem Arifi që ishte vendimtare për zgjedhjen e Qeverisë Hoti më 3 qershor.

Vendimet e Qeverisë mbeten në fuqi, si dhe Qeveria mbetet në detyrë deri në zgjedhjen e Qeverisë së re, thuhet në vendimin e Kushtetueses.

Të ngjajshme

Agim Veliu deklarohet nëse do të jetë kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit

albswiss.com

Policia dhe inspektorët ndërhyjnë te parkingu i “Albi Mall”

albswiss.com

Kurti në përkrahje të Bulliqit: Nuk do të ketë punësime me librezë partie

albswiss.com