Alb'swiss TV
Lajme

Vjosa Osmani: Flamuri kombëtar shqiptar është vendosur para Kuvendit e Presidencës, do qëndrojë gjatë festës

vjosa-osmani:-flamuri-kombetar-shqiptar-eshte-vendosur-para-kuvendit-e-presidences,-do-qendroje-gjate-festes

Osmani: Flamuri kombëtar shqiptar është vendosur para Kuvendit e Presidencës, do qëndrojë gjatë festës.

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka njoftuar për vendosjen e flamurit kombëtar shqiptar karshi atij të Kosovës para ndërtesës së Kuvendit dhe Presidencës.

Osmani një gjë të tillë e ka njoftuar përmes ‘Facebook’-ut, teksa ka njoftuar se flamuri do të qëndrojë përgjatë festës së 28 nëntorit.

Tutje, ajo ka uruar festën e 28 nëntorit.

Fotografi nga presidenca

Fotografi nga Kuvendi i Kosovës

Postimi i plotë:

Për nder të Ditës së Flamurit – 28 Nëntorit, para ndërtesës së Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe para zyrës se Presidentit të Republikës, është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Republikës së Kosovës.

Flamuri do të qëndrojë aty përgjatë festës së 28 Nëntorit.

Urime të gjithëve Dita e Flamurit!

Të ngjajshme

Një femër e mitur ikën nga strehimorja në Klinë

albswiss.com

‘Gjykimi ndaj Thaçit e të tjerëve të mos nisë më vonë se shtatori i 2021-s’

albswiss.com

Selmanaj për Vjosa Osmanin: Nuk ishte kandidatja më e mirë për kryeministre, kisha dilema në lojalitetin e saj

albswiss.com