Alb'swiss TV
Lajme

Vjosa Osmani t’i mbrojë anëtarët e LDK-së nga sulmet, kjo është kërkesa e këshilltarit të Veliut

vjosa-osmani-t’i-mbroje-anetaret-e-ldk-se-nga-sulmet,-kjo-eshte-kerkesa-e-keshilltarit-te-veliut

Këshilltari i Agim Veliut i kërkon Vjosa Osmanit që t’i mbrojë anëtarët e LDK-së nga sulmet.

Këshilltari i Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut, Bajram Gecaj ka kërkuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani që t’i mbrojë deputetët nga sulmet sic ka thënë ai jodemokratike.

Këto komente, Gecaj i ka bërë në një shkrim në Facebook.

Ai thotë se Osmani e ka për obligim që të mbrojë Kuvendin nga sic ka thënë ai sulmet jodemokratike dhe brigadeske.

“Kryeparlamentarja ka obligim të siguroi mbrojtjen e Kuvendin nga sulmet jodemokratike e brigadeske të radhës”, ka thënë ai.

Ky reagim vjen pasi që Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se do ta ndalojnë zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj që të marrë pjesë në seanca.

Të ngjajshme

5 të vdekur e 353 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

albswiss.com

Çka thoshin zyrtarët amerikan për Kosovën? Tregon Çitaku

albswiss.com

Vërshimet e mëdha, zjarrfikësit u dalin në ndihmë qytetarëve

albswiss.com