Vlora Çitaku me reagim ndaj Federatës së Spanjës: Përshëndetje nga Republika e Kosovës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Vlora Çitaku me reagim ndaj Federatës së Spanjës: Përshëndetje nga Republika e Kosovës

vlora-citaku-me-reagim-ndaj-federates-se-spanjes:-pershendetje-nga-republika-e-kosoves

Vlora Çitaku i reagon Federatës së Spanjës.

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj [asjes së Federatës së Futbollit të Spanjës, që e ka quajtur Kosovën territor.

“Spanja nis rrugëtimin për në Katar 2020 ndaj Greqisë, Gjeorgjisë dhe territorit të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Federatës së Spanjës në Twitter.

E ndaj këtij postimi ka reaguar Çitaku në Twitter.

“Përshëndetje nga Republika e Kosovës”, ka shkruar Çitaku.

Të ngjajshme

Icardi në Serie A, refuzon Juventusit

albswiss.com

Ishte i pranishëm edhe Messi, Laporta konfirmohet zyrtarisht president i Barcelonës

albswiss.com

Tottenham nuk nxerr më shum se një barazim ndaj Newcastles

albswiss.com