Alb'swiss TV
Sport

Ylli i Arsenalit rezulton pozitiv me koronavirus

ylli-i-arsenalit-rezulton-pozitiv-me-koronavirus

Ylli i skuadrës së Arsenalit ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mesfushori i Arsenalit, Mohamed Elneny ka rezultuar pozitiv me koronavirus, derisa rastet me Covid-19 kanë shënuar rritje në Premierligë.

Nga 1207 teste të kryera për staf dhe futbollistë, Premierliga ka pranuar 16 raste pozitive.

Megjithatë, Elneny ka rezultuar pozitiv pasi ishte me kombëtaren e tij Egjiptin.

Vetëm disa ditë më parë, ishte futbollisti tjetër egjiptian Mohamed Salah ai që rezultoi pozitiv me koronavirus.

Mesfushori i Arsenali tani do të izolohet për dy javë.

Të ngjajshme

Përfundon gjithçka, Ozili arrin në Stamboll

albswiss.com

Nëse largohet Zidane, këta dy emra pritet ta zëvendësojnë atë

albswiss.com

Djali i tij futbollist? – Ronaldo jep deklaratën e papritur

albswiss.com