Ylli i Bayern Munchen drejt Barcelonës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ylli i Bayern Munchen drejt Barcelonës

ylli-i-bayern-munchen-drejt-barcelones

Ylli i Bayern Munchen drejt Barcelonës.

Mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba është gati të ndërrojë destinacionin nga Madridi në Barcleonë.

Gazetari gjerman i Bild, Christian Falk, ka publikuar një lajm i cili është bërë temë e diskutimeve në Spanjë.

Sipas Falk, Camp Nou e tërheq Alaban më shumë sesa ndonjë transferim diku tjetër.

Alaba kishte deklaruar se e sheh të ardhmen në Spanjë, ku ai dhe agjenti i tij Pini Zahavi deklaruan se e ardhmja e austriakut është larg Allianz Arenas.

Zahavi njihet për lidhjet e tij të mira me tanimë presidentin e Barcelonës, Joan Laporta.

Alaba mund të jetë zgjidhja në mbrojtjen katalunase, ai mund të luajë edhe në qendër të mbrojtjes edhe në të majtë.

Të ngjajshme

Tri ndeshjet e radhës së Kombëtares së Kosovës

albswiss.com

Milan vihet në lëvizje, bën gati ofertën për yllin 20-vjeçar

albswiss.com

Britaniku ia shkatërroi Mercedesin Bersant Celinës në parking

albswiss.com