Alb'swiss TV
Sport

Ylli i Chelseas po transferohet tek Napoli

ylli-i-chelseas-po-transferohet-tek-napoli

Napoli dëshiron të transferojë mbrojtësin e Chelsea.

Napoli janë të gatshëm që të transferojnë qendër-mbrojtësin e Chelsea, Emerson në këtë afat kalimtar.

Me ardhjen e Ben Chilëell në Londër, italiani nuk po gjen hapësirë sa duhet për të luajtur.

Megjithatë, Napoli e konsiderojnë atë vetëm një opsion për një kohë të përkohshme dhe dëshirojnë ta huazojnë atë vetëm për këtë sezon.

Kjo po ndodh për arsye se drejtuesit e gjigantëve italian, janë të interesuar për të siguruar shërbimet e Kieran Tierney sezonin e ardhshëm.

Për momentin, klubi i udhëhequr nga Gennaro Gattuso janë të pozicionuar në vendin e 6-të në tabelë me një ndeshje më pak, 9 pikë më pak sesa lideri AC Milan.

Të ngjajshme

Calhanoglu ul kërkesat e tij – tani rinovimi i tij me Milanin është shumë afër

albswiss.com

Ndeshja PSG – Man Utd, publikohen formacionet zyrtare

albswiss.com

Messi qetëson tifozët e Barcelonës

albswiss.com