Ylli i Chelseat i komenton Rashicës, pasi ky i fundit i reagoi për supergolin ndaj Liverpoolit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ylli i Chelseat i komenton Rashicës, pasi ky i fundit i reagoi për supergolin ndaj Liverpoolit

ylli-i-chelseat-i-komenton-rashices,-pasi-ky-i-fundit-i-reagoi-per-supergolin-ndaj-liverpoolit

Mason Mount ishte njeriu i ndeshjes mbrëmë në fitoren e Chelseat me rezultat minimal 1-0 në ‘Anfield’ ndaj kampionit aktual, Liverpoolit.

Mesfushori anglez shënoi një gol tejet të bukur, saqë i ra në sy edhe sulmuesit të Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica.
Rashica përmes rrjeteve sociale e ka shpërnda golin e futbollistit të Chelseat.

Mason Mount kur pa atë i reagoi me komentin: Raketa! – nofkë kjo që tashmë është e njohur për të gjithë.

Kujtojmë që Mason Mount dhe Milot Rashica kanë luajtur së bashku në ekipin holandez, Vitesse, dhe edhe sot, vazhdojnë të jenë shokë të mirë.

Të ngjajshme

Pothuajse punë e kryer: Milan transferon yllin e Serie A

albswiss.com

Dy super skuadrat në garë për Dybalan

albswiss.com

Pas fitores, Lukaku del me një deklarata të madhe, “tranon” tifozët e Interit

albswiss.com