fbpx
26.6 C
Geneva
Wednesday, July 17, 2024

Zbulohen detajet e partneritetit, drejtuesit e Interit kanë një plan të ri

Drejtuesit e Interit kanë një plan të ri, zbulohen detajet e partneritetit.

Sipas Il Sole 24 Ore, drejtuesi i Interit, Suning, po konsideron një ofertë prej 250 milion € nga Fortress që do të lejojë kompaninë të mbajë shumicën e aksioneve në klub.

Suning po kërkon “partnerë të përshtatshëm” për të mbështetur Interin financiarisht dhe sipas raporteve në Itali, familja Zhang mund të shesë shumicën ose të ndajë një pjesë të aksioneve.

Edhe Partnerët BC janë në bisedime për të marrë përsipër klubin, por oferta e fondit britanik nuk është e vetmja që Suning po shqyrton.

Gazeta ekonomike Il Sole 24 Ore raporton se Fortress ka dërguar një ofertë prej 250 milion € që do të lejonte Suning të mbante shumicën e aksioneve në klub.

Suning vlerëson klubin në 1 miliard euro dhe BC Partners ka ofruar 700-800 milion € për të blerë një shumicë aksionesh në klub, një propozim që Suning duket se heziton ta pranojë.

Fondi i Investimeve Publike të Arabisë Saudite gjithashtu raportohet se po shqyrton një ofertë, por gazeta ekonomike raporton se nuk ka negociata konkrete midis dy palëve.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img