Zbulohet e vërteta e fotos së Icardit me maskë e oksigjen – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Zbulohet e vërteta e fotos së Icardit me maskë e oksigjen

zbulohet-e-verteta-e-fotos-se-icardit-me-maske-e-oksigjen

Icardi shpjegon foton me maskën e oksigjenit.

Ish kapiteni i Interit dhe sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardo ka postuar një foto duke mbajtur oksigjen dhe tani ka shpjeguar.

Pas fotos së postuar, tifozët filluan të shqetësohen rreth gjendjes së tij shëndetësore, transmeton lajmi.net.

Mirëpo, argjentinasi shpjegoi se e përdor që të shërohet më shpejtë dhe t’i parandalojë lëndimet.

“Për të gjithë që pyesin, kjo është dhomë hiperbarike që e kam në shtëpi. E përdori që të parandalojë dëmtimet dhe të shërohem me shpejtë pas ndeshjeve ose stërvitjeve”.

“Oksigjeni i pastër merret me një presion tre herë më të lartë se atmosferiku”, tha ai.

Nga ana tjetër, tifozët kanë filluar ta kritikojnë, ngase postoi foton pa treguar gjendjen shëndetësore.

Të ngjajshme

ZYRTARE: Ky është ekipi i ri i Rodriguez

albswiss.com

Stërvitja e Kosovës në Hajvali anulohet, e konfirmon FFK-ja

albswiss.com

Agnelli i jep lamtumirën Pirlos, takohet me trajnerin e ri

albswiss.com