Alb'swiss TV
Lajme

Zemaj paralajmëroi mbylljen, përkrahësit e Nexhmi Rudarit bëhen grumbull tek zyrat e LDK-së

zemaj-paralajmeroi-mbylljen,-perkrahesit-e-nexhmi-rudarit-behen-grumbull-tek-zyrat-e-ldk-se

Përkrahësit e Nexhmi Rudarit bëhen grumbull tek zyrat e LDK-së në Podujevë

Ka përfunduar procesi i votimit në zgjedhjet e jashtëzakonshme komunale në Podujevë.

Tashmë ka filluar edhe zyrtarisht numërimi i votave për kandidatët e këtyre zgjedhjeve.

Por derisa priten rezultatet brenda dhe jashtë zyrës së Degës së LDK-së në Podujevë është vërejtur një tollovi e madhe e cila padyshim në situatë pandemie s’do të duhej të ndodhte. Teksa ministri i Shëndetësisë dhe udhëheqësit e tjerë të vendit bëjnë thirrje që të respektohet distanca shkaku i COVID-19, një gjë e tillë nuk u vërejt këtë mbrëmje në Podujevë.

Në një lidhje direkte e cila u bë nga kjo zyrë e LDK-së u pa saktësisht numri i madh i përkrahësve të kandidatit të LDK-së, Nexhmi Rudari të cilët u mblodhën aty për të pritur rezultat etet e zgjedhjeve.

Madje shumë prej tyre brohorisnin ‘Urime Kryetar’.

Të ngjajshme

Isa Mustafa shkon në Kuvend, priten zhvillime politike

albswiss.com

Ende nuk dihet sa ditë do të zgjasë fushata zgjedhore

albswiss.com

Mbi 13 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

albswiss.com