Alb'swiss TV
Lajme

Zemaj paralajmëron: Spitalet janë të mbingarkuara, bëni kujdes

zemaj-paralajmeron:-spitalet-jane-te-mbingarkuara,-beni-kujdes

Paralajmëron Zemaj: Spitalet janë të mbingarkuara, bëni kujdes.

Të premten bëhen një jave prej se kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. I pari i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se masat e reja anti-Covid janë duke u respektuar, sidomos pjesa e kufizimeve.

Ai është shprehur se ka një stabilitet më Covid-19 në vend, duke marr parasysh rritjet e mëdha të infeksionit ditëve të fundit. Zemaj tutje ka thënë se spitalet dhe personeli shëndetësorë tashmë janë të mbingarkuar.

“Masat janë duke u respektuar sidomos pjesa e kufizimeve, dhe kërkojmë që kufizimet që janë edhe ditën të respektohen, grumbullimet e panevojshme të eliminohen njerëzit ta shtojnë kujdesin dhe ne të shkojmë duke ulur infeksionin”

“Kemi një stabilitet kushtimisht ta quaj ashtu kushtimisht të këtyre ditëve të atyre ditëve të atij pragu të lakores, por ne duhet të kujdesemi. Spitalet tona dhe personeli shëndetësorë tash është i mbingarkuar nga rastet”.

Të ngjajshme

Kështu do të jetë moti në 5 ditët në vijim

albswiss.com

Oborri i IKSHPK-së mbushet me qytetarë, askush nuk i informon se sot nuk kryhen testime

albswiss.com

Vëllai i Jakup Krasniqit i quan “faqezinj” deputetët që votuan Specialen

albswiss.com